The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

.. - 22
..
zobrazení: 3010
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Novinky

ABBA – The Museum už má "domov"

Vydáno dne 24. 05. 2007 (5556 přečtení)
Šest měsíců po ohlášení plánů na zbudování muzea skupiny ABBA byly nalezeny vhodné prostory.

Střechu nad hlavou ambicióznímu projektu poskytne sto let stará budova na jižním nábřeží centrální části Stockholmu, která dříve sloužila jako celní sklad. Na přelomu roku začnou restaurátorské práce a na jaře 2009 by se muzeum mělo otevřít veřejnosti.
 
"Vhodnou budovu jsme našli neskutečně rychle, především díky obrovské podpoře Města a Přístavů Stockholmu. Správné uspořádání budovy je pro tento projekt životně důležité a my teď máme ideální příležitost vytvořit moderní a interaktivní atrakci," říká Ewa Wigenheim-Westman, jedna ze zakladatelů muzea.
 
"Je opravdu skvělé, že bylo nalezeno místo, kde vyroste muzeum ABBA. Toto muzeum bude novým, důležitým turistickým lákadlem, které posílí mezinárodní postavení Stockholmu v turistickém ruchu. Poloha celnice – přesně naproti zábavnímu parku Gröna Lund – je pro muzeum perfektní," míní starostka Stockholmu, Kristina Axén Olin.
 
ABBA – The Museum se bude rozkládat na 4000 m2 třech podlaží ve spodní části budovy. Díky nejmodernějším technologiím z oblasti zvuku, obrazu, multimédií a komunikace zde vzniknou základy této interaktivní stavby, která představí všechno, co se týká skupiny ABBA (mimo jiné zde bude i největší ABBA-obchod světa).
 
"Současně dáváme dohromady celou plejádu firem, které se k nám připojí v budování tohoto komplexního zařízení. Ohlas byl obrovský a v průběhu několika týdnů představíme našeho nejdůležitějšího technologického partnera," prozradil Ulf Westman.
 
ABBA – The Museum bude moderní atrakce plná hudby, kostýmů, historie, fotografií, hudebních nástrojů a spousty dalších věcí, které dají nahlédnout do nejslavnějších dob skupiny během 70. a 80. let. Bude to rovněž interaktivní centrum, v němž se budou návštěvníci moci zapojit všemi smysly. Všichni čtyři členové skupiny ABBA dali muzeu svůj souhlas a poskytnou řadu původních materiálů z osobních sbírek. Jiným způsobem se nebudou do činnosti muzea zapojovat. Muzeum vlastní Ewa Wigenheim-Westman a Ulf Westman.

Stora Tullhuset (Velký celní sklad) byl postaven mezi lety 1906 a 1910, když potřeby celního úřadu přerostly možnosti Lilla Tullhuset (Malý celní sklad), zbudovaného v roce 1889. Architektem byl Ferdinand Boberg. V posledních letech byla budova pronajímána vždy jen dočasně, protože majitel (Přístavy města Stockholm) se poohlížel po nějakém dlouhodobém nájemci. Následkem toho je třeba budovu nejdříve zrenovovat a provést nutnou údržbu. Stora Tullhuset je chráněnou památkou.

Stora Tullhuset

Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.