The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

.. - 7
..
zobrazení: 3060
známka: 5.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Novinky

Slavnostní otevření ABBA - The Museum

Vydáno dne 05. 12. 2007 (4500 přečtení)
V těchto dnech začíná výstavba muzea skupiny ABBA ve stockholmské čtvrti Stadsgården. Muzeum se otevře prvním návštěvníkům 3. června 2009, ale už dnes jdou do prodeje první vstupenky.

Celý první týden 3. – 7. června 2009 bude ve znamení oslav, které budou probíhat ve Stadgården a Kungsträdsgården. Na nábřeží budou stany a na pevnině i na vodě se pro tuto příležitost vybudují pódia.
 
Plány na zbudování muzea skupiny ABBA ve Stockholmu se zrodily asi před rokem. Bude jediné svého druhu na světě. „Bude to muzeum na mezinárodní úrovni, multimediální a interaktivní. Budeme vyprávět příběh skupiny zábavným způsobem a návštěvníci sami se stanou součástí atrakce. Budeme považovat za úspěch, pokud naše hosty roztančíme, rozezpíváme, rozesmějeme a rozpláčeme a oni se budou při odchodu chtít vrátit,“ prozradil Ulf Westman, jeden ze zakladatelů ABBA – The Museum.
 
„Počet lidí, kteří mohou muzeum najednou navštívit je přirozeně omezený. Nabídneme lidem úžasný otevírací týden a shromáždíme celý turistický byznys kolem jednoho tématu. Každý obyvatel a návštěvník Stockholmu se bude cítit součástí této události a městem bude znít naše švédská ‚národní hudba‘,“ říká Ewa Wigenheim‑Westman, další zakladatelka muzea.
 
Po celém světě už lidé vědí, že ve Stockholmu vznikne muzeum Abby a jsme zaplaveni dotazy ohledně data otevření.
 
„Například v Austrálii je skupina pořád tak populární, že spousta fanoušků už plánuje svou návštěvu a chce mít své místo jisté. Proto byla vydána limitovaná série tzv. Zahajovacích balíčků na inaugurační týden už dnes, 5. prosince, ve 13:00 středoevropského času,“ vysvětluje Ewa Wigenheim‑Westman.
 
Takže jaké vůbec ABBA – The Museum bude?
 
„Návštěvníci budou sledovat příběh od počátku, kdy Björn, Benny, Agnetha a Anni‑Frid ještě vystupovali samostatně, až do chvíle, kdy si v roce 1983 dali pauzu. Vejdou do muzea jedním vchodem, projdou celou atrakcí a vyjdou na jiném místě.
 
Vytvoříme repliku pódia z Brightonu, helikoptéry z Arrivalu, diskotéky z Voulez‑Vous, budeme sledovat příběh úspěchu Mamma Mia! a mnohem, mnohem víc. Ukážeme světlé i stinné stránky jejich kariéry, zachytíme atmosféru jejich světových turné a zažijete i jaké to skutečně bylo v nahrávacím studiu. Návštěvníci budou součástí obecenstva, dostanou se do zákulisí, zazpívají si jako Agnetha s Fridou, zatančí jako John Travolta a dokonce zažijí i jaké to bylo být jedním z Abby. Poznáte se s muzikanty, nahrajete si video, zazpíváte si písně Abby, setkáte se s lidmi, kteří pro Abbu pracovali i s Abbou samotnou mnoha různými způsoby. Jak? No, samozřejmě že teď nemůžeme prozradit úplně všechno.
 
‚Koncert‘ nebo ‚film‘ – to je naše dynamická představa pojetí této atrakce. Máme intro, namícháme rychlejší písně s baladami, zakončíme závěrečným číslem a když bude potlesk dostatečný, možná bude i přídavek,“ říká Ewa Wigenheim‑Westman.
 
Vchod bude na kratší straně Stora Tullhuset naproti Slussen. Kromě vlastního muzea bude v místě k dispozici dalších 600m2 pro interní i externí akce. Přirozeně zde bude i největší ABBA obchod světa.

Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.