The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

.. - 11
..
zobrazení: 4815
známka: 3.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

ABBA The Museum je jednou ze tří nejnavštěvovanějších švédských destinací

Vydáno dne 14. 12. 2013 (4238 přečtení)
Od oficiálního otevření 7. května 2013 navštívilo muzeum skupiny ABBA více než čtvrt milionu lidí, většinu z nich tvořili cizinci.

Bylo nám jasné, že budeme zajímavým přírůstkem na ostrově Djurgården a přidáme se ke všem těm ostatním skvělým místům, která nás obklopují. Ale že přilákáme tolik návštěvníků v tak krátkém čase, o tom se nám ani nesnilo,“ říká ředitel muzea Mattias Hansson.

Na výročním Švédském Turistickém Gala večeru zástupci mezinárodních cestovních agentur vybrali ABBA The Museum jako jednu ze tří nejatraktivnějších švédských destinací. Cestovní agentury reprezentuje osm nejdůležitějších trhů: Čína, Dánsko, Finsko, Německo, Holandsko, Norsko, Rusko a USA.

Je pro nás obrovskou poctou, že jsme svůj první rok završili tím, že nás cestovní agentury z ciziny i švédští obyvatelé zvolili jedním z nejlepších zážitků ve Švédsku. To je fantastická premiéra!,“ pokračuje Mattias Hansson.

To, že jsou návštěvníci muzea spokojeni, bylo potvrzeno i nedávno dokončenou studií organizace pro výzkum turistického ruchu ETOUR, která sídlí na švédské univerzitě Mittuniversitet. Více než 80% dotázaných návštěvníků muzea odpovědělo, že by rádo návštěvu zopakovalo. Většina z nich vyjádřila zájem vrátit se do muzea během několika příštích let. Plných 96% respondentů doporučilo nebo doporučí návštěvu muzea ostatním, což je jasný ukazatel jejich spokojenosti.

Návštěvníci ABBA The Museum mohou sledovat pozoruhodnou kariéru skupiny od chvíle, kdy se její členové poprvé koncem 60. let potkali, přes jejich vítězství s písní Waterloo a velká světová turné až po rozchod v roce 1982. Mohou si zazpívat ve studiu Polar, zkusit si virtuální jevištní kostýmy a zažít, jaký je to pocit, být se skupinou na pódiu, díky hologramům. Muzeum se snaží, aby výstava byla maximálně interaktivní – najdeme zde například samohrající klavír, propojený s klavírem v Bennyho studiu. Ti, kdo mají štěstí, uvidí, jak se rozsvítí červené světlo a Benny pro ně naživo zahraje. V audio průvodci Agnetha, Benny, Björn a Frida poprvé prozradí své osobní vzpomínky na svůj čas s Abbou. Texty pro průvodce sestavila Catherine Johnson, scénáristka muzikálu Mamma Mia!

ABBA The Museum se nachází na Djurgårdsvägen 68 vedle Gröna Lund na krásném ostrově Djurgården v centru Stockholmu.

Vstupenky je možné zakoupit na abbathemuseum.com a www.sj.se. Dospělí zaplatí 195 SEK, děti do šesti let mají vstup zdarma. Pro děti ve věku 6 až 16 let a rodiny jsou připraveny zvláštní slevy. Otevřeno je 10:00 – 17:00 (sobota – úterý) nebo 12:00 – 20:00 (středa – pátek).

Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.