The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

Tour 1979 - 9
Tour 1979 - The Way Old Friends Do
zobrazení: 3233
známka: 2.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Zájem o ABBA – The Museum roste

Vydáno dne 30. 07. 2008 (4270 přečtení)
Podle deníku Dagens Nyheter nové muzeum skupiny ABBA, které se buduje ve Stockholmu, bude od příštího léta magnetem pro turisty ze všech koutů světa. Zájem světových médií je obrovský a prodalo se již několik tisíc vstupenek.

Návštěvníci z 32 zemí si už zakoupili lístky do muzea, které zahajuje provoz 4. června 2009. První zprávy o tom, že se muzeum bude stavět, se objevily v listopadu 2006. Od té doby média ze všech kontinentů věnují pozornost této události. Největší zájem projevují média v Německu, Anglii a USA. Úplně první článek o ABBA muzeu se však objevil v čínském časopise Shanghai News.
 
Rok 2008 byl, co se týče turistického ruchu, pro Stockholm rekordní. Turismus do letošního května vzrostl o 14%. Příští rok pak přinese další velké turistické lákadlo: ABBA – The Museum.
 
„ABBA muzeum bude pro turisty jako magnet. Když mluvíme o Stockholmu, vždycky muzeum zmíníme. Je úplně jedno, jestli tomu člověku je 23 nebo 44, všichni řeknou jen ‚wow,‘“ prozradil Peter Lundquist, výkonný ředitel Stockholmského úřadu pro turistický ruch – marketingové společnosti vlastněné Městem Stockholm.
 
Zakladatelé muzea Eva Wigenheim‑Westman a Ulf Westman říkají, že se prodalo už 3000 vstupenek. Navíc mediální pozornost je impozantní – v novinách po celém světě bylo o muzeu napsáno už 2300 článků.
 
„Mělo to obrovský dopad a pořádně nás to ‚nakoplo.‘ Bylo nám jasné, že zájem bude velký, ale že bude až takhle velký, tomu bychom nevěřili,“ řekla Eva Wigenheim‑Westman. Společně s Ulfem Westmanem očekávají přibližně 500 tisíc návštěvníků ročně, z čehož 70 – 75% budou cizinci.
 
Turisty bude lákat do muzea možnost aktivně se zapojit a zpívat a tančit s hudbou Abby. Eva Wigenheim‑Westman zdůrazňuje, že půjde o interaktivní muzeum, i když bude také vystavovat spoustu upomínkových předmětů, jako např. zlaté desky skupiny, spoustu kostýmů, fotografie ze soukromých sbírek členů a řadu dalších věcí.
 
„Návštěvníci budou moci prožít svět Abby všemi smysly. Bude to jako vstoupit do filmu,“ tvrdí Eva Wigenheim‑Westman.
 
V současnosti dochází k renovaci staré celní budovy na severovýchodním pobřeží Södermalmu, nedaleko Slussen, která muzeu poskytne přístřeší. Budovu vlastní Přístavy Města Stockholm, které také financují renovaci. Muzeum bude vybudováno po novém roce uvnitř této budovy a odhaduje se, že bude stát asi 50 miliónů SEK. Za celým projektem stojí občané města, nejmenovaný investor a Ulf Westman.
 

Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.