The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 16
.
zobrazení: 3067
známka: 3.50

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

The Visitors Deluxe - co nás čeká

Vydáno dne 25. 02. 2012 (4417 přečtení)
Oznámení, že na deluxe verzi alba The Visitors, která vyjde 23. dubna 2012, se objeví dosud nevydaná nahrávka skupiny ABBA vyvolala celosvětovou mediální bouři. Oficiální web ABBA The Site teď přináší bližší informace.

Jak už bylo řečeno, extra bonusem na CD je směs demosnímků nazvaná From A Twinkling Star To A Passing Angel. Jak už jste asi poznali, nejde o nic jiného, než dokument o vývoji poslední písně alba The Visitors - Like An Angel Passing Through My Room. V době nahrávání desky se tato píseň ukázala být pro své tvůrce největší výzvou. První demo skupina nahrála už v květnu 1981, ale teprve o několik verzí později, v listopadu 1981 - jen tři týdny před vydáním alba - ABBA konečně dospěla ke konečné podobě této písně.

Když se sbíral materiál pro Deluxe verzi The Visitors, Benny Andersson přišel s nápadem, že by bylo zajímavé projít znovu různé nahrávky písně a sestavit z nich směs. To také udělal během října a listopadu 2011. Výsledný devítiminutový záznam nás provede od úplně první demoverze, kterou zpívá Björn, přes přehrávku s Bennym na elektrickém klavíru a Fridou v roli hlavní vokalistky, která už je hodně podobná finální verzi. Mezitím zaslechneme i úryvek nahrávky s Fridou a Bennym (hraje na křídlo) s odlišným textem pod názvem Another Morning Without You, pak úplně jiný pokus ve stylu disco v podání celé skupiny a nakonec i baladické provedení s doprovodem celé kapely a Fridou jako hlavní zpěvačkou. "Bavilo mě dávat tuhle věc dohromady už jen proto, že ukazuje, jak se může ubírat tvůrčí proces," říká Benny Andersson. "Je to zajímavá ukázka toho, jak člověk pracuje, než dosáhne konečného výsledku."

Dalším audio bonusem na The Visitors Deluxe Edition je Should I Laugh Or Cry, píseň, kterou skupina nahrála během práce na albu, ale která skončila na B-straně singlu One Of Us. Uslyšíme zde verzi s krátkým odpočítáváním na začátku, která se původně objevila na singlu pouze v Británii a JAR. Ostatní bonusové nahrávky pocházejí z posledních nahrávacích setkání skupiny v roce 1982.

DVD část pak obsahuje dvě písně z televizního speciálu Dick Cavett Meets ABBA, původní videoklip k písni When All Is Said And Done, který obsahuje alternativní mix než ten na albu The Visitors. Zde se objeví v raritní původní stereo verzi. Dále zde najdeme dvě delší televizní vystoupení skupiny ABBA z roku 1982 - jedno z Británie a jedno ze Švédska. DVD pak zakončují čtyři televizní reklamy na alba The Visitors a The Singles - The First Ten Years a galerie obalů desek z let 1981 - 1982.


Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.