The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

Claes
Claes
zobrazení: 2547
známka: 2.33

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Spor o Kristinu rozhodnut

Vydáno dne 24. 03. 2007 (3894 přečtení)
Stockholmský okresní soud dal včera za pravdu Bennymu a Björnovi ve věci autorství scénáře jejich muzikálu Kristina Från Duvemåla.

Více jak desetiletá tahanice s dramatikem Carl-Johanem Sethem, o které jsme už psali dříve (viz článek Björn, Benny a Kristina Från Duvemåla znovu u soudu) by tak snad mohla být konečně u konce. Soud rozhodl, že Sethova verze scénáře nebyla použita při uvedení muzikálu v devadesátých letech, a souhlasil s tvrzením autorského dua Andersson-Ulvaeus, že konečnou podobu sepsali režisér Lars Rudolfsson a dramatik Jan Mark. Muzikálu se tak otevírá cesta na Broadway, která byla sporem blokována. Benny a Björn totiž prohlásili, že pokud soud vyhraje Carl-Johan Seth, muzikál se v divadelní verzi už nikdy hrát nebude.

Po vynesení rozsudku však Sethův právník Staffan Michelson naznačil, že se proti rozhodnutí odvolá. Podle něj obě strany podepsaly osm dní před premiérou muzikálu v roce 1995 smlouvu o autorských právech, v níž se dohodly na společném autorství scénáře. "Jsem šokován, že okresní soud tuto smlouvu vůbec nezkoumal," řekl novinářům. "Jejich interpretace, že dohoda byla o něčem jiném, než o muzikálu, který měl premiéru o osm dní později, je velice podivná," dodal.


Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.