The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 6
.
zobrazení: 2891
známka: 5.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

O čem se píše...

Kristina ve švédském tisku

Vydáno dne 24. 06. 2009 (3669 přečtení)
Švédský deník Dagens Nyheter otisknul včera článek o zářijových koncertech muzikálu Kristina Från Duvemåla v Carnegie Hall. Zde je překlad.

"Máme v plánu vzít Kristinu na turné a nakonec uvést úplnou verzi muzikálu," říká Benny Andersson, "ale postupujeme krok za krokem," dodává. "Z koncertů může vzejít verze pro orchestr a sbor, která se bude hrát na různých místech, např. v USA a v Anglii. A to může vyvolat další zájem o toto dílo."

Zářijové koncerty jsou výsledkem zkoušek, které proběhly v New Yorku před několika lety.

"Zkoušeli jsme divadelní verzi s minimem kulis, abychom viděli, co máme v ruce. Tehdy jsme si pomysleli, že by mohlo být zajímavé uvést Kristinu jen v hudební podobě."

Po konkurzech na hlavní role došel realizační tým k závěru, že pokud bude anglická verze muzikálu, Helen Sjöholm nemůže chybět. Ostatní švédské zpěváky ale nahradí jejich američtí a britští kolegové.

"Nenašli jsme nikoho, kdo by se alespoň blížil kvalitám Helen, takže než jsme se rozhodli koncerty uskutečnit, museli jsme se nejprve ujistit, že na nich bude chtít vystoupit. Ostatní švédští zpěváci nevystoupí z toho důvodu, že chceme být co nejblíž přirozenému stylu anglické mluvy."

O nahrávce, která vyjde na CD, Benny říká: "Vlastně jeden z důvodů, proč děláme tyhle koncerty, je to, že chceme mít Kristinu na CD. Chceme, aby existovala nahrávka v angličtině."

Helen Sjöholm přiznává, že jejím neustálým společníkem je teď složka s anglickými texty, které se musí naučit. "Švédské texty mám v krvi," říká, "takže je nejdřív potřebuju vytlačit z podvědomí, abych udělala místo těm anglickým!"

Je jasné, že u švédských Američanů vzbuzuje příběh obrovský zájem. A tento příběh přistěhovalců, kteří přišli do Spojených Států v polovině 19. století, samozřejmě popisuje minulost mnoha tamních obyvatel.

Björn s Bennym jsou teď pro New York atrakcí v souvislosti s úspěchem muzikálu Mamma Mia! a jeho filmové verze.

Lars Rudolfsson se smíchem poznamenává, že Carnegie Hall je výborným místem pro koncerty, ale velkolepá budova je v ostrém kontrastu s příběhem o těžkém boji o přežití za Atlantikem."

"Uvnitř to skutečně vypadá jako šlehačkový dort, takže je to na míle vzdálené nuzným podmínkám, v kterých žili Kristina s Karl-Oskarem. Ale i to je výzva. Musíme se pokusit o něco jednoduchého... aby hudba, texty a výkony zpěváků byly srdcem těchto koncertů."


Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.