The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Reklama

abba world revival

Soundman.cz - ozvučení, nahrávání, poradenství, akustická měření

Novinky

09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.

30.11.2014: Nové album BAO v roce 2015

Jsou to už dva roky, co vyšlo poslední CD skupiny Benny Anderssons Orkester, Tomten Har Åkt Hem. Nyní Benny potvrdil, že příští rok na jaře se BAO vrátí do nahrávacího studia. Vzhledem k značnému pracovnímu vytížení však skupina s největší pravděpodobností neuskuteční tradiční letní turné.
• archív novinek •

Galerie

... - 3
...
zobrazení: 2963
známka: 2.00

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Novinky

Spor o Kristinu definitivně u konce

Vydáno dne 10. 03. 2008 (3709 přečtení)
Björn Ulvaeus a Benny Andersson vyřešili svůj spor s Carlem-Johanem Sethem o autorství svého muzikálu Kristina Från Duvemåla mimosoudním vyrovnáním.

„Jsme šťastní, že jsme dospěli k dohodě a můžeme zůstat přáteli,“ uvedla soudící se trojice ve společném prohlášení. Nové slyšení u Odvolacího stockholmského soudu, které se mělo uskutečnit tuto středu, bylo zrušeno.
 
Sethův právník Staffan Michelson nekomentoval ekonomické detaily, které vedly k dohodě. Nezmínil se ani, zda se jeho klient vzdal všech budoucích nároků na podíl z autorských honorářů k muzikálu. Agentuře TT však řekl: „Toto vyrovnání znamená, že jeho reputace jako dramatika je znovu zcela napravena.“ Dodal, že Sethův význam pro Kristinu se vyjasní v budoucích produkcích muzikálu, který teď bude i v angličtině.
 
Kolem toho, jakou roli sehrál Carl-Johan Seth v tvůrčím procesu muzikálu, se točil spor u Stockholmského okresního soudu před rokem. Benny s Björnem prohlásili, že pokud by Sethovi byla přiznána autorská práva ke scénáři, muzikál by se už nikdy na divadle neobjevil. Oba tvrdí, že scénář, který použili při uvedení Kristiny v Malmö, Göteborgu a Stockholmu, napsali režisér Lars Rudolfsson a dramatik Jan Mark.
 
Okresní soud dal tehdy za pravdu Bennymu a Björnovi, Carl-Johan Seth tím pádem podle rozsudku neměl na muzikál žádné právo a pánové Ulvaeus a Andersson nepotřebovali jeho souhlas k dalšímu uvádění Kristiny. Teď obě strany podaly k Odvolacímu soudu písemnou žádost o anulování tohoto rozsudku.

Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.