The ABBA Wonder

e-Časopis československého FanClubu skupiny ♠ABBA♠

Novinky

04.09.2021: ABBA Voyage
09.03.2015: The Complete Recording Sessions podruhé

První sbírka na nové vydání legendární knihy The Complete Recording Sessions byla bohužel neúspěšná. Autor nyní zahájil druhý (a poslední) pokus. Přispět tentokrát můžete za trochu pozměněných podmínek zde. Pokud bude kampaň neúspěšná, kniha pravděpodobně v dohledné době nevyjde. Kdo tedy můžete, pomozte, prosím, tento projekt zrealizovat. Stojí za to!

28.01.2015: Sbírka na The Complete Recording Sessions

Dnes začala sbírka na aktualizovanou verzi legendární knihy The Complete Recording Sessions. Přispět můžete zde. Za příspěvek v minimální výši 750 SEK máte knihu a doručení po Evropě zdarma. Vítán je samozřejmě i jakýkoliv nižší příspěvek.
• archív novinek •

Galerie

. - 5
.
zobrazení: 2733
známka: 2.33

Motto:
"It´s only pop but we like it !"

Novinky

Kristina se vrací do Švédska

Vydáno dne 26. 09. 2013 (3248 přečtení)
Muzikál Bennyho Anderssona a Björna Ulvaeuse Kristina Från Duvemåla se opět bude hrát na domácí půdě.

 
Po měsících spekulací bylo oznámeno, že muzikál Kristina Från Duvemåla se bude od 25. října 2014 hrát v Göteborgské Opeře. V září 2015 se pak přesune do stockholmského divadla Cirkus.

Muzikál měl poprvé premiéru v Malmö v roce 1995 a derniéru o čtyři později ve Stockholmu. Za tu dobu ho vidělo více než milión diváků.

Naposled se Kristina hrála ve Švédském národním divadle v Helsinkách od února 2012 do března 2013 a i zde se setkala s obrovským úspěchem. Režii měl na starosti stejně jako u původní inscenace Lars Rudolfsson a v hlavních rolích vystoupili Maria Ylipää jako Kristina, Robert Noack jako Karl Oskar, Birthe Wingren jako Ulrika a Oskar Nilsson jako Robert. Stejný tým se teď bude podílet na uvedení muzikálu v Göteborgu a Stockholmu.

Po pěti letech v Malmö, Göteborgu a Stockholmu v devadesátých letech a nedávném hostování v Helsinki je skvělý pocit, že se Kristina vrací na švédská jeviště,“ prohlásil Benny Andersson.

Leif Henriksson z produkční společnosti Blixten & Co. Řekl: „Je pro nás velkou ctí pracovat na takové moderní klasice, jakou je Kristina. Těšíme se, že poskytneme Göteborgu a Stockholmu největší švédský muzikálový zážitek v historii.“

Když měla Kristina původní premiéru v Göteborgu, šlo o první muzikál uvedený v tehdy nové Göteborgské Opeře a do dnešního dne zůstává nejúspěšnější inscenací svého druhu, jaká byla v divadle uvedena.

Muzikál se do Opery vrátí právě včas k 20. výročí této budovy a umělecký ředitel opery a divadla, Stephen Landgridge je tím nadšený. „Je to skvělý pocit, představit Kristinu s novou generací umělců právě při příležitosti 20. výročí Göteborgské Opery,“ řekl.

Vstupenky na Göteborgská představení půjdou do prodeje pravděpodobně v březnu 2014.
 

Layout by Pa3k modified by Safa © 2006 - Český a slovenský fanklub ABBA
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.